18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

Odżywka do rzęs Latisse

Latisse można traktować jako odżywkę do rzęs, której zadaniem jest wydłużenie rzęs. Produkt jest popularny ze względu na swoją skuteczność i szybkość działania. Wzrost rzęs następuje już po kilku tygodniach od momentu rozpoczęcia kuracji. Rzęsy wyglądają również na gęściejsze, grubsze i ciemniejsze. Niestety efekty nie utrzymują się długo, ponieważ zanikają po miesiącu.

Latisse zamknięty jest w białej buteleczce o pojemności 3 ml; mieści się ona w białym pudełku wykonanym z twardego tworzywa. Niezwykle łatwy w użytkowaniu jest dozownik buteleczki. Dzięki niemu wydobędziemy jedną kroplę produktu, która wystarcza na odżywienie jednej linii rzęs.

Mimo tak odmierzonego dozowania, Latisse nie jest wydajnym produktem – wystarcza zaledwie na dwa lub trzy miesiące.

Aplikację należy przeprowadzać co wieczór do chwili uzyskania pożądanych efektów. Do nakładania Latisse służy pędzelek, który dokupić możemy w sklepie z kosmetykami. Wyciska się na niego jedną kroplę produktu, a potem nanosi się wzdłuż linii rzęs na górną powiekę. Pędzelek należy wyrzucić. Taki sam zabieg wykonuje się na drugiej powiece. Podczas aplikacji trzeba uważać, aby nie włożyć pędzelka do oka – mogłoby to doprowadzić do podrażnień.

Przed rozpoczęciem kuracji osoby, które posiadają wrażliwą skórę powiek, cierpią na choroby dermatologiczne lub okulistyczne, powinny skonsultować się z lekarzem. Latisse mogłoby podrażnić wrażliwą skórę i spowodować zaczerwienienie skóry lub białek oczu, wysuszyć skórę powiek, wywołać obrzęk lub inny rodzaj dyskomfortu.

Plusy:

  • wydłuża rzęsy
  • precyzyjny dozownik

Minusy:

  • efekty znikają po miesiącu
  • może podrażniać
  • kłopotliwa aplikacja