18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

Dłuższe i ładniejsze rzęsy? Potrzebujesz odżywki do rzęs.

Co zrobi kobieta, kiedy chce wyglądać ładnie? Wydaje się, że wszystko. W końcu znane powiedzenie głosi: „Jeśli chcesz ładnie wyglądać, musisz trochę pocierpieć”.

Jest jednak sposób, by stać się piękną i to bezboleśnie. Wypróbuj odżywkę do rzęs.

Co to jest: odżywka do rzęs?
Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej odżywek do rzęs. Są to takie produkty, które poprawiają stan rzęs. Badania kliniczne gwarantują bezpieczeństwo stosowania, a testy konsumenckie – skuteczne działanie. Najlepsze wyniki kuracji dają odżywki do rzęs, które posiadają naturalny skład. Do najczęściej wykorzystywanych składników zalicza się: kwas hialuronowy, aloes, świetlik, skrzyp, keratynę, witaminę E i olejki nawilżające. To właśnie one wpływają na przyrost rzęs na długość i grubość, przyciemnienie, wzmocnienie i odżywienie. Odżywki do rzęs to panaceum na dłuższe i ładniejsze rzęsy.
Z odżywek do rzęs mogą korzystać osoby, których rzęsy zniszczone są zabiegami kosmetycznymi (przedłużanie lub henna), używaniem niewłaściwie dobranych kosmetyków i robieniem mocnego makijażu. Krótkie i słabe rzęsy również zregeneruje odżywka do rzęs. Kobiety, które po prostu chciałyby mieć dłuższe i grubsze rzęsy też mogą wypróbować te kosmetyki.

Odżywka do rzęs – jak stosować?
Prawidłowe działanie odżywek do rzęs możliwe jest tylko wtedy, jeśli odpowiednio przeprowadzimy kurację. Trwa to zazwyczaj od dwóch do trzech miesięcy. W tym czasie producenci zalecają stosowanie odżywek do rzęs każdego wieczoru. Aby kosmetyk mógł wchłonąć się, konieczne jest wykonanie dokładnego demakijażu i oczyszczenie okolic oczu i skóry powiek. Następnie cienkim pędzelkiem maluje się kreskę przy górnej linii rzęs (w ulotkach niektórych odżywek do rzęs znajdują się informacje o aplikacji kosmetyku na dolną linię rzęs). Producenci szczegółowo określają grupy osób, dla których przeznaczone są te produkty. Są to: osoby o wrażliwych oczach, noszące szkła kontaktowe, sztuczne rzęsy i osoby po chemioterapii (po konsultacji z lekarzem). Przeciwwskazania do rozpoczęcia kuracji to: ciąża, karmienie piersią, uczulenie na składniki produktu, niepełnoletność, chemioterapia (w niektórych przypadkach).

Odżywka do rzęs – co jeszcze powinnaś widzieć?
Odżywka do rzęs powinna być dostosowana do naszych wymagań. Jeśli chcemy wydłużyć, zagęścić i przyciemnić rzęsy, wybierzmy odżywkę o takich właśnie właściwościach. By osiągnąć taki efekt, poświęć trochę czasu na poprawną aplikację. Tylko poprzez czystą skórę aktywne składniki przedostaną się do mieszków włosowych, odżywiając rzęsy. Systematyczność to zasada numer jeden, którą powinno stosować się podczas kuracji.