18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

O czym należy pamiętać, stosując odżywkę do rzęs?

Jeżeli zdecydowałaś się, by rozpocząć kurację z odżywką do rzęs, powinnaś zapoznać się z zasadami stosowania takich produktów.

W tym artykule znajdziesz kilka porad dotyczących używania kosmetyków upiększających oczy.

Przed stosowaniem odżywki do rzęs
Przed zakupem odżywek do rzęs sprawdź skład. Najlepsze działanie wykazują te produkty, których składniki posiadają najwyższą jakość i pochodzą ze środowiska naturalnego. Odżywki do rzęs powinny zawierać substancje aktywujące wzrost, regenerujące, nawilżające, wydłużające i zwiększające objętość. Normalnymi i często spotykanymi właściwościami składników naturalnych jest ich krótki okres ważności. Stąd w odżywkach do rzęs umieszczane są substancje konserwujące; oczywiście są one bezpieczne dla aparatu wzrokowego. Potwierdzoną zaletą naturalnego składu jest ich skuteczne działanie – przecież to, co pochodzi od Matki Natury jest najbliższe ludzkiemu organizmowi.

Wybierając odżywkę do rzęs, należy dostosować jej działanie do naszych potrzeb. Przysłowie mówi: „Co za dużo, to niezdrowo”. Jeżeli chcesz nawilżyć i odbudować rzęsy, nie kupuj produktu, który dodatkowo przyciemnia lub podkręca. Nie osiągniesz w ten sposób pożądanego efektu, a regeneracja będzie przebiegała wolniej. Większość odżywek do rzęs działa wielowymiarowo: jednocześnie wzmacniają i wydłużają. Są również i takie, które skupiają się wyłącznie na kilku konkretnych zadaniach.

W trakcie stosowania odżywki do rzęs
Wymarzone rezultaty osiągniesz tylko wtedy, gdy będziesz przestrzegała zaleceń producenta. Ulotka dołączona do odżywki do rzęs zawiera obszerne informacje o sposobach aplikacji, okresie kuracji i wielu innych istotnych rzeczach.
Optymalne efekty będą widoczne dopiero po odbyciu pełnego okresu kuracji. Trwa on zazwyczaj od dwóch do trzech miesięcy. Po tym czasie zaleca się stosowanie odżywek do rzęs klika razy w tygodniu. Systematyczność i wytrwałość to dwie cechy, które powinny charakteryzować każdą kobietę rozpoczynającą kosmetyczną przygodę z produktami przeznaczonymi do upiększenia oprawy oczu. Jakiekolwiek przerwy oddalą cię od uzyskania efektu zadbanych rzęs.

Bardzo ważna jest poprawna aplikacja odżywek do rzęs. Należy pilnować pory dnia aplikacji i ilości „dawek”. Przed nałożeniem kosmetyku oczyścić trzeba twarz z makijażu, uwzględniając w szczególności okolice oczu i powieki. Następnym krokiem jest osuszenie twarzy. Prawie wszystkie odżywki do rzęs jako aplikator posiadają spiczasto zakończony pędzelek wykonany z syntetycznego włosia. Za jego pomocą niewielką ilość produktu nakładamy przy linii rzęs na górnej i dolnej powiece. Czynność możemy powtórzyć na brwiach. Malowanie kreski musi być na tyle ostrożne, by pędzelek lub preparat nie dostał się do oka.

Po zastosowaniu odżywki do rzęs
Zaraz po nałożeniu odżywki do rzęs, możliwe jest wykonanie makijażu (w przypadku aplikacji w ciągu dnia). Natomiast kiedy okres kuracji zakończy się, możesz cieszyć się z długich i pięknych rzęs.