18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

Odżywki do rzęs: fakty i mity.

Odżywki do rzęs obrosły już w legendy. Krążą na ich temat niesamowite historie. Opowieści namnożyło się tyle, że nie wiadomo, które są prawdziwe, a które nie.

Poniższy artykuł obala mity i przedstawia fakty o odżywkach do rzęs.

Działanie odżywek do rzęs – fakt
Działanie odżywek do rzęs potwierdzają liczne badania dermatologiczne i okulistyczne oraz testy konsumenckie. Wciąż rośnie liczba kobiet w pełni zadowolonych z rezultatów kuracji. Wszystkie zgodnie twierdzą, że odżywki do rzęs poprawiają kondycję oprawy oczu, stymulują wzrost rzęs, wydłużają je, zwiększają ich objętość i przyciemniają. Liczne są również głosy tych kobiet, które zauważyły, że ich rzęsy stały się mocniejsze, odżywione i nawilżone.

Łatwa aplikacja – fakt
Aplikatorem w odżywkach do rzęs jest wykonany z syntetycznego włosia, spiczasto ścięty pędzelek. Ułatwia on nakładanie kosmetyku przy linii górnych lub dolnych rzęs. Aplikacja przypomina malowanie kreski eyelinerem.

Aplikator – szczoteczka – mit
Czy szczoteczka jest złym aplikatorem? To zależy. Aplikacja pędzelkiem umożliwia szybsze przedostanie się składników do cebulek rzęs. Osoby, które chcą podkręcić, rozczesać i dodać połysku swoim rzęsom, śmiało mogą wybrać odżywkę do rzęs ze szczoteczką.

Odżywka do rzęs jest niebezpieczna – mit
Odżywki do rzęs są bezpieczne dla wrażliwych oczu. Nie powodują skutków ubocznych w postaci zmiany koloru tęczówki i ciśnienia w gałce ocznej. Testy kliniczne gwarantują najwyższą jakość odżywek do rzęs.

Naturalny skład – fakt
Składy odżywek do rzęs wzbogacane są naturalnymi składnikami. Dobierane są tak, by zapewnić rzęsom ochronę i kompleksowe działanie, a oczom – bezpieczeństwo. Najbardziej popularnymi składnikami są: allantoina, panthenol, ekstrakt z zielonego ogórka, zielona herbata, witamina E.

Jakość = cena – fakt
Odżywki do rzęs są popularnymi kosmetykami. Stąd nastąpił wysyp podróbek. Te marne kopie rozpoznać można po niskiej cenie i możliwości kupienia ich w nierenomowanych sklepach, w tym sklepach internetowych. Oryginalne odżywki do rzęs będą zatem droższe, ale na pewno lepsze.

Czy odżywki do rzęs wywołują alergie?
Wystąpienie podrażnień w związku ze stosowaniem odżywek do rzęs to sprawa indywidualna. Reakcje skóry w postaci pieczenia lub zaczerwienienia mogą być skutkiem alergii na jeden ze składników produktu. Nieprawidłowa aplikacja (przedostanie się odżywki do rzęs do oka) również może wywołać dyskomfort. W takim wypadku trzeba przemyć oczy dużą ilością wody lub poradzić się lekarza.