18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

Ranking odżywek do rzęs w 2024 roku

Poniżej znajduje się zestawienie jedenastu odżywek do rzęs. Wybrano je na podstawie testu przeprowadzonego w grupie 1000 osób w różnym wieku. Do badania zaproszono wizażystki, makijażystki, kosmetyczki i kobiety, które interesują się tematyką kosmetyczną.
Okres, w którym przeprowadzono badanie był identyczny z okresem kuracji. W zależności od odżywki do rzęs wahał się on od dwóch do ponad czterech miesięcy; w niektórych przypadkach wynosił on pięć lub sześć miesięcy.

Testerzy zostali poproszeni o skrupulatne zapisywanie osiągniętych efektów i swoich spostrzeżeń. Obserwacje posłużyły do stworzenia rankingu odżywek do rzęs.

Czym jest odżywka do rzęs?
Odżywki do rzęs są produktami stymulującymi wzrost rzęs na długość i grubość. Zawierają naturalne składniki, które chronią aparat wzrokowy i skórę powiek. Zostały wyprodukowane i przetestowane w laboratoriach kosmetologicznych i okulistycznych, a następnie poddane testom konsumenckim. Bardzo dobre wyniki tych badań świadczą o wysokiej jakości i skuteczności odżywek do rzęs.

Skład odżywek do rzęs
Najlepsze efekty dają odżywki do rzęs, których skład opiera się na naturalnych substancjach. Dzięki nim aparat wzrokowy jest chroniony przed podrażnieniami. Najczęściej wykorzystywanymi składnikami są: kreatyna, D-panthenol, allantoina, witaminy i enzymy. Przedłużenie terminu ważności zapewniają składniki pochodzenia innego niż naturalne. Zabezpieczają one również produkt przed powstawaniem wewnątrz niego mikroustrojów.

Kuracja i aplikacja odżywek do rzęs
Całkowity okres kuracji wynosi dwa albo trzy do pięciu miesięcy. Rzęsy w tym czasie wydłużają się, pogrubiają, zwiększają swoją objętość; następuje regeneracja, wzmocnienie i odżywienie rzęs. Optymalne rezultaty osiągnąć można tylko po przebyciu całej kuracji i stosowaniu się do zaleceń producenta opisanych w ulotce. Ważna jest również systematyczność w aplikacji odżywek do rzęs. Wykonuje się ją raz dziennie, przeważnie wieczorem. Produkt nakłada się na górną i/lub dolną linię rzęs. Aplikatorem jest mały pędzelek ze sztucznego włosia lub szczoteczka podobna do tej z maskary. Przed każdą aplikacją wykonać należy dokładny demakijaż, by maksymalnie umożliwić przedostanie się składników w głąb skóry i odżywienia cebulek rzęs.

Bezpieczna odżywka do rzęs
Odżywki do rzęs zostały stworzone tak, by mogły z nich korzystać osoby o wrażliwych oczach. Osoby, które noszą szkła kontaktowe, okulary albo sztuczne rzęsy oraz poddały się zabiegowi wykonania makijażu permanentnego, również mogą bez przeszkód używać odżywek do rzęs. Jedynymi przeciwwskazaniami są: ciąża, karmienie piersią, niepełnoletność, przebyta chemioterapia.
Bezpieczeństwo odżywek do rzęs jest wysoko oceniane. Produkty te nie wywołują poważnych skutków ubocznych. Wyjątkami są alergicy uczuleni na którykolwiek ze składników odżywek do rzęs.