18
Najpopularniejszych odżywek do rzęs
2024

Odżywka do rzęs: DIY

Nic nie przynosi takiej satysfakcji, jak własnoręcznie zrobiony kosmetyk. Poniżej przedstawione zostały porady dotyczące przygotowania odżywki do rzęs, informacje o składnikach i wiadomości ogólne o odżywkach.

Składniki
Dobre składniki to podstawa odżywek do rzęs. Najlepsze są naturalne substancje, które pomagają nawilżyć, wzmocnić, odżywić i zregenerować rzęsy; wydłużyć, pogrubić i przyciemnić. W przypadku domowych odżywek do rzęs okres kuracji znacznie wydłuży się. Spowodowane jest to wolniejszym działaniem naturalnych składników. Nie znaczy to jednak, że samodzielnie sporządzone kosmetyki są złej jakości, wręcz przeciwnie – są one bezpieczne i bardzo skuteczne.

Składniki odżywek do rzęs wybieramy samodzielnie.

Ich zestaw uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Do najpopularniejszych należą: olejek rycynowy (odżywia i przyciemnia), olejek migdałowy (nabłyszcza i wygładza), olejek arganowy (faworyt wśród kosmetyków), olejek kokosowy (wzmacnia), żel aloe vera (pochodzi z aloesu), olejek avocado (odżywia i nabłyszcza), witamina E (przyspiesza wzrost), olejek jojoba, oliwa z oliwek i olejek z wiesiołka, które nawilżają oraz wazelina, służąca do zagęszczenia konsystencji odżywki do rzęs.

Olejki stosowane w odżywkach do rzęs, wraz z wazeliną, odpowiadają za gęstą konsystencję i utrzymują kosmetyk na rzęsach. Nieco inaczej wygląda aplikacja takich produktów. Nakłada się je przy pomocy czystej szczoteczki od maskary lub palcem wciera się w brwi i/lub rzęsy. Sposób przechowywania również jest odmienny. Stworzone w domowych warunkach odżywki do rzęs nie zawierają substancji, które pozwoliłyby im dłużej zachować świeżość i uchronić je przed namnażaniem się bakterii. Dlatego pamiętać należy o prawidłowym użytkowaniu i zabezpieczaniu opakowań – unikać styczności z zabrudzonymi powierzchniami i przedmiotami oraz dokładnie zamykać pojemniczki.
Jedynymi przeciwwskazaniami w stosowaniu odżywek do rzęs własnej roboty jest uczulenie na którykolwiek z wyżej wymienionych składników.

Odżywka do rzęs – przepis
Do przygotowania odżywki do rzęs potrzebne ci będą: jedna łyżeczka olejku rycynowego, jedna łyżeczka żelu aloe vera lub olejku z migdałów oraz dwie kapsułki z witaminą E.

Zawartość kapsułek połącz z pozostałymi składnikami. Całość dokładnie wymieszaj. Nakładaj na oczyszczoną skórę powiek każdego wieczora lub przelej do wcześniej przygotowanej i umytej małej buteleczki.

Zamiast żelu aloe vera i olejku z migdałów zastosuj olejek kokosowy, który sprawi, że odżywka do rzęs będzie miała stałą konsystencję.