Nie ma rzeczy idealnych, jak zwykło się mawiać. Czy w przypadku odżywek do rzęs jest podobnie? Sprawdź, jakie plusy i minusy posiadają te kosmetyki.
Zalety odżywek do rzęs
Niewątpliwą zaletą odżywek do rzęs są ich naturalne składniki. To one wpływają na poprawę kondycji rzęs, wspomagają odbudowę, pielęgnują oraz chronią skórę wokół oczu i skórę powiek przed podrażnieniami. Składy odżywek do rzęs zostały tak dopracowane, by z produktów mogły korzystać osoby noszące szkła kontaktowe, posiadające wadę wzroku, a nawet te, które przeszły chemioterapię.
Szybkość i skuteczność to druga zaleta odżywek do rzęs. Niektórzy producenci gwarantują, że już po dwóch tygodniach widoczne są pierwsze efekty, po miesiącu zauważalna jest znaczna poprawa stanu rzęs. Całkowity okres kuracji wynosi około dwóch miesięcy. W tym czasie rzęsy, w zależności od właściwości produktu, wydłużają się, przyciemniają lub regenerują się.
Prosta jest również aplikacja odżywek do rzęs. Niewielkim pędzelkiem robi się kreskę na powiece na linii rzęs. Ta metoda zapewnia natychmiastowe przedostanie się aktywnych składników w głąb cebulki rzęsy. Drugim rodzajem aplikatora jest zwykła szczoteczka. Za jej pomocą nakłada się odżywkę na całą długość rzęs.
Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych opakowań odżywek do rzęs. Cieszą one oko i chronią kosmetyk przed zepsuciem lub uszkodzeniami. Dobrym rozwiązaniem są przezroczyste buteleczki – dzięki temu możemy sprawdzić ilość kosmetyku.
Wady odżywek do rzęs
Powróćmy na chwilę do naturalnych składników odżywek do rzęs. Z jednej strony mają dobroczynny wpływ na rzęsy, z drugiej mogą uczulać. Jest wiele osób, które źle reagują na substancje pochodzenia naturalnego. Objawiać się to może łzawieniem oczu, pieczeniem, swędzeniem, obrzękami i zaczerwienieniem.
Nie wszystkim osobom zaleca się korzystanie z odżywek do rzęs. Należą do nich: kobiety w ciąży i kobiety karmiące, osoby niepełnoletnie, alergicy. Informacje o przeciwwskazaniach znajdują się w ulotce. Przed rozpoczęciem kuracji warto zasięgnąć opinii dermatologa lub okulisty.
Osoby, które wcześniej nie używały kosmetyków do makijażu, mogą mieć problem z nakładaniem odżywek do rzęs. Aplikacja małym pędzelkiem będzie sprawiała kłopoty osobom, które nie robiły kreski eyelinerem, źle wyprofilowana szczoteczka zaś przeszkodzi w rozprowadzeniu produktu na całych rzęsach.